10 סיבות מדוע לא כדאי לשתות משקאות קלים?

השם "משקאות קלים" טיפה מטעה ורובנו התרגלנו לשתות את אותם המשקאות על בסיס יומי, במקום המים הבריאים שעומדים לרשותנו. במידה ואותם המשקאות הקלים מלווים אתכם במשך היום ובשגרת החיים, כדאי שתדעו מספר פרטים עליהם...

  1. משמין – לכולנו אכפת מהמשקל והמראה החיצוני שלנו. צבעי המאכל, הסוכרים והמרכיבים המשמינים השונים גורמים לנו להשמין מבלי שאנו מרגישים.
  2. מרווה צימאון – אחת הסיבות שאנו קונים כל כך הרבה משקאות קלים היא הסיבה הפשוטה שהם אינם מרווים צימאון אלא רק הופכים אותנו לצמאים יותר. השפעת הקפאין והסוכר על גופנו גורמת לנו לצמא. מים לעומתם מרווים צימאון.
  3. בעיות עיכול – מחקרים הציגו כי המרכיבים שבמשקאות הכלים גורמים לנו לבעיות עיכול.
  4. השיניים והעצמות – המשקאות הקלים אינם בריאים לשיניים שלנו וגורמים לנו לחורים בשיניים וצובעים אותן בצהוב. בנוסף, החומרים השונים המצויים במשקאות הקלים, כמו הח' הפוספורית שנמצא במשקה האהוב עלינו "קוקה קולה" פוגע בסידן וגורם להיחלשות העצמות בגופנו.
  5. בריאות – אם תבחינו בהרכב החומרים המצויים על גבי הבקבוק ניתן לשים לב ששום חומר אינו מיטיב לבריאותנו אלא רק פוגע בה. תופעות כתוצאה משתיה מוגברת של משקאות קלים אמנם אינם מידיים אך הם פוגעים בנו לזמן הארוך.
  6. מחלות – מחקרים הציגו כי המשקאות הכלים גורמים לנו להגיע למצב בו הסיכוי שנחלה בהשמנה, מחלות וסוכרת גובר ב-40%!
  7. התמכרות – חלק מהחומרים המצויים במשקאות הקלים ממכרים וגורמים לנו לרצות עוד. כך למשל, הקפאין ממכר.
  8. יקר – כולם מתלוננים על יוקר המחייה במדינה. אבל שימו לב היטב כמה כסף אנו מבזבזים על המשקאות הקלים מדי יום.
  9. מכילים קלוריות ריקות – המשקאות הקלים הם למעשה ממתקים נוזליים כאשר בתוכם מצויים בממוצע כ-6 כפיות סוכר!
  10. מונע מאתנו לשתות מים!


תחליפים למשקאות קלים
במידה ובחרתם בחוכמה לנסות ולהוריד בכמות המשקאות הקלים שאתם שותים מדי יום, תיווכחו לדעת כי קיימים לא מעט תחליפים טעימים מעבר למים, כך למשל, תוספת לימון לכוס השתייה שלכם, תעניק טעם נהדר ותכיל חומרים טבעיים ובריאים לגוף שלכם.

מעבר לכך, למים יש טעם נרכש שכל כך אהבנו בעבר עד שנחשפנו למשקאות הקלים, אולי כדאי לנסות לחזור אליהם קצת...

אהבתם את המאמר? אשמח שתשתפו אותו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה